Zabawki dla 2-latka

Okres między drugimi a trzecimi urodzinami dziecka, to ciągły intensywny rozwój zdolności intelektualnych i manualnych. Do tego, dwulatek to dziecko, które jest ciągle w ruchu, dużo biega i skacze. Idealne zabawki dla 2-latka będą więc takimi, które wspierają jego zdolności kreatywne, ale także pomagają wykorzystać ogromne pokłady dziecięcej energii.

Przedstawiamy listę 5 typów zabawek, które naszym zdaniem będą wspaniałą zabawką dla 2-latka.

Klocki

Klocki, to znakomita zabawka dla dzieci w prawie każdym wieku. Także dla 2-latka. Dla dzieci w tym wieku najlepszym wyborem będą klocki, które umożliwiają ich swobodne łączenie w stabilne i trwałe konstrukcje. Innymi słowy będą to te, które pozwolą łączyć elementy w konstrukcje, które nie runą przy silniejszym dotknięciu. A jednocześnie muszą być na tyle duże, by zapewnić bezpieczeństwo małego dziecka i wygodę w układaniu dla, bądź co bądź, wciąż małych i nieprecyzyjnych rączek. Wśród takich klocków znajdą się całe zestawy kolorowych, bogatych w elementy propozycji. Budynki uzupełniają zwierzątka ludziki, które także można łączyć z innymi klockami. Nasz dwulatek będzie zachwycony, mogąc budować wymyśloną przez siebie konstrukcję samodzielnie, jak również z opiekunem.

Zestaw Duplo, zdjęcie i produkt z oferty sklepu 51015kids.eu

Zestaw Duplo, zdjęcie i produkt z oferty sklepu 51015kids.eu

Puzzle

Puzzle, to świetne ćwiczenie dla zdolności intelektualnych dziecka. Pozwalają rozwijać wyobraźnię, pamięć, myślenie przestrzenne i logiczne. Szukając zabawki dla dwulatka możemy sięgnąć po puzzle z obrazkiem ulubionego bohatera dziecka oraz po zabawki, których łączenie będzie wymagało czegoś więcej niż dopasowania odpowiednich końcówek. Wśród takich zabawek możemy wymienić klasyczne puzzle kilkunasto- lub kilkudziesięciuelementowe o różnej wielkości elementów oraz klocki np. 2-elementowe, które wymagają łączenia obiektów na podstawie pewnych schematów i konsekwencji logicznej. Wśród puzzli dedykowanych małym dzieciom znajdziemy te o bardzo dużych elementach, łatwe do ułożenia przez małe rączki. Ale w sklepach znajdziemy również puzzle z dużo mniejszymi elementami, których ułożenie będzie wymagało (przynajmniej na początku) pomocy ze strony rodzica.

Puzzle Czuczu, zdjęcie i produkt z oferty sklepu 51015kids.eu

Puzzle Pucio, zdjęcie i produkt z oferty sklepu 51015kids.eu

Zabawki kreatywne

Masy plastyczne, piaski kinetyczne, kolorowanki, kredki, pisaki, tablice z koralikami to tylko przykłady zabawek pozwalających rozwijać zdolności kreatywne dziecka. W dzisiejszych czasach poza klasycznymi kolorowankami możemy sięgnąć np. po poduszki i zabawki do wielokrotnego kolorowania. Zaletą tych zabawek jest to, że są łatwo dostępną alternatywą dla słodyczy, tak często dołączanych do dziecięcych upominków. Prostą kolorowankę lub plastelinę można dostać dosłownie wszędzie i to w cenie lepszej czekolady.

Poduszka do malowania, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Zestaw PlayDoh, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

AQUA STUDIO Owieczka, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Ważne, by zabawki były dostosowane do wieku dziecka, czyli nie były zbyt drobne. Dwulatki, choć już duże, ciągle potrafią coś np. połknąć, czego jeść nie powinny. Nie mówiąc już o precyzji ruchów, która wciąż się dopracowuje.

Zabawki na dwór

Rowerki biegowe, piłki, hulajnogi, zestawy do piaskownicy itp. to genialne zabawki dla dwulatka, które pozwolą dziecku aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojazdy dla małych dzieci, to także ułatwienie dla rodzica, zwłaszcza, gdy pcha wózek z młodszą pociechą.

Hulajnoga PsiPatrol zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Rowerek biegowy Dan Plus Turquoise, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Rower biegowy DUPLO Żyrafa, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Zabawki interaktywne

Zabawki, które śpiewają, grają, tańczą, czy powtarzają pozwolą dziecku wciągnąć się do ciekawej zabawy. Zachęcają do tańca, uczą piosenek i wierszyków lub po prostu pozwalają kontrolować zdalnie zabawkę. Zabawki interaktywnie angażują dziecko poprzez atrakcyjną formę. Zabawka wchodzi bezpośrednio w interakcję z dzieckiem.

Fisher Price Sterowana gąsienica, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Bella, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Masza, zdjęcie i produkt z oferty 51015kids.eu

Share: